Contact

Via Appia Antica,
224, 00179 Roma, Italy
Email: reservations@yourdomain.com
Phone: +88 (0) 101 0000 000

side-area-cards

Follow us

Image Alt

Region  

Odkryj piękno naszego regionu i atrakcje okolicy. Oto nasze rekomendacje.

Tylko 6km od Pałacu

Huta szkła w Olsztynku

W niewielkiej hucie można na żywo obejrzeć proces powstawania szklanych wyrobów dekoracyjnych (ręcznie zdobionych różnych figurek) oraz szkła dekoracyjno-użytkowego: wazonów, salaterek, świeczników, karafek. Wykonane w hucie niepowtarzalne szklane cuda można zakupić w przyległym sklepie.

Tylko 6km od Pałacu

Skansen w Olsztynku

Olsztynecki skansen zajmuje obszar 39ha. Teren ten jest odzwierciedleniem środowiska przyrodniczego Warmii i Mazur – pięknie urzeźbiony, z rzeczką Jemiołówką, oczkami wodnymi, oazami leśnymi, łąkami. Do tego ożywiająca krajobraz zwierzyna: konie, krowy, kozy, owce, króliki oraz ptaki. Na zbiory skansenu składają się m.in. budownictwo ludowe (ponad 50 obiektów) oraz przedmioty prezentujące kulturę materialną.

Pola Grunwaldzkie

Miejsce historycznej Bitwy pod Grunwaldem. Oprócz wspaniałej, corocznej inscenizacji – rekonstrukcji bitwy – na co dzień można zobaczyć tam Pomnik Zwycięstwa Grunwaldzkiego oraz Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. W muzeum zobaczymy m.in. haftowaną kopię dzieła Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem” oraz filmy związane tematycznie z tym wydarzeniem.

25km od Pałacu

Kanał Ostródzko – Elbląski

Statki pływają po unikalnym Kanale Ostródzko-Elbląskim oraz po Pojezierzu Ostródzko-Iławskim. Główną atrakcją jest jedyny w świecie funkcjonujący system pochylni. Na pięciu pochylniach statki pokonują różnicę poziomów „płynąc” po lądzie. Udział w rejsie pozwala dokładnie prześledzić operację dokowania statków na wózkach, wziąć udział w „przejażdżce statkiem po trawie” jak również zapoznać się z pionowym przemieszczaniem statku za pomocą śluz.

30km od Pałacu

Sanktuarium w Gietrzwałdzie

We wsi znajduje się słynne Sanktuarium Maryjne z miejscem objawień Matki Boskiej, które miały miejsce między 27 czerwca a 16 września 1877 roku. Obecne Sanktuarium w Gietrzwałdzie to bazylika Narodzenia Najświętszej Marii Panny z 1500 roku, przebudowana w stylu neogotyckim w latach 1863-69.

Polecamy również w okolicy

Mikrodestylarnia w Jabłonce

26km

Miasto Ostróda

24km

Zamek krzyżacki w Nidzicy

38km

Leśne Arboretum Warmii i Mazur

35km

Stok narciarski Dylewska Góra

35km

Skontaktuj się z nami

NASZ ADRES

Warlity Małe 8, 11-015 Olsztynek

JESTEŚMY NA FACEBOOKU

ODLEGŁOŚCI

190 km z Warszawy – ok. 2:15 godziny drogą S7

150 km z Gdańska – ok. 1:40 godziny drogą S7

Sprawdź dojazd

do Warlit

Znajdziesz nas 190 km od Warszawy (jedynie ok 2:15 godziny drogi) oraz 150 km z Gdańska (ok. 1:40 godziny drogi). Z obu kierunków dojedziesz do nas główną drogą S7 ze zjazdem w Olsztynku lub Rychnowie.
Od lotniska w Szymanach dzieli nas 70 km.
Po prostu wyrwij się z miast i przyjedź do Warlit. Choćby na krótki, spokojny wypoczynek.

Oferty specjalne na skrzynkę email

To nie jest zwykły newsletter. Proponujemy specjalny lifestylowy magazyn Warlit, w którym przesyłać będziemy także oferty specjalne dla stałych gości, przepisy kulinarne naszego Szefa Kuchni oraz opisy innych ciekawych miejsc związanych z wypoczynkiem i zwiedzaniem. W każdym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji.

Call Now Button